Slovo života v Praze

Nedávno nás napadlo, že bysme mohli v Praze oživit scházení se nad Slovem života. Ač je Praha veliká a možností spoustu, možná se nás pár najde, kteří ještě třeba nikam nepatří a nějaké intenzivnější spolčo by rádi…

Asi před pěti lety tady fungovalo setkávání v duchu Hnutí focolare, možná si ještě někdo pamatuje na tzv. „karlínské spolčo“. Zlatou nití těchto setkání bylo (a zas by mohlo být :-) ) vždycky na začátku „Slovo života“, tj. okomentovaná věta z Písma, a pak povídání si o tom, jak se nám to daří nebo nedaří uvádět do běžného života. Tak jako v práci, tak i v tom duchovním životě platí, že společně se to líp táhne:-) )

První setkání bylo 30.3. večer. Teď od Velikonoc do prázdnin se můžem vidět: 20. 4., 4. 5., 18. 5., 1. 6., 15. 6. Komu to vyjde, můžeme se sejít už v 17:30 na mši u sv. Ignáce (tj. na Karlově náměstí) nebo zhruba v 18:30 na místě - škola Jabok, také u Karláku. Přislíbeno máme, že objedno setkání by mezi nás přišel jeden správnej kněz, kterýho možná někdo znáte - P. Pavel Jančík.

Kdo chce, můžeme se vídat na mši u Ignáce i ostatní pondělky a prohodit aspoň pár slov před kostelem, nebo po mši zajít na zmrzlinu :-) Možná se tam někdy takhle setkáme ve dvou, třech, nebo nepřijde nikdo, prostě nezávazně, můžeme pondělní mši preferovat u Ignáce.

rekapitulace:

  • CO? setkávání na Slovem života resp. intenzivní společenství s hlavním zaměřením na život.
  • PRO KOHO? mladý od 17 let, kteří třeba nemají žádné společenství a rádi by se scházeli. Možnost kdykoliv v průběhu roku se přidat.
  • KDY? poprvé 30. 3., potom 20. 4., 4. 5., 18. 5., 1. 6., 15. 6. vždy možnost začít mší v 17:30 u Ignáce nebo v 18:30 na místě. Po prázdninách se uvidí jak příp. pokračovat.
  • KDE? Jabok, Salmovská 8, mezi Karlovým nám. a I. P. Pavlova, metro B/C a skoro všechny druhy tramvají.
  • Kontakt? Lukáš, bajeluk (zav) seznam.czclanek/sz-praha.txt · Poslední úprava: 2015/10/12 00:19 autor: bajeluk